Поврзете се со нас

Балкан

Партизан прими гол од корнер, ТСЦ на Мирчевски ги понижи „црно-белите“ во Белград (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/fktsc

Лидерот во српскиот шампионат Партинза го претрпе првиот пораз во оваа сезона, пораз кој ќе го памети затоа што беше вистински потоп на неговиот терен во соочувањето со ТСЦ Бачка Топола.

Тимот на македонскиот интернационалец Мартин Мирчевски славеше со неверојатни 4-0 што доволно говори дека „црно-белите“ доживеаа дебакл кој може да остави и последици во трката за највисок пласман и самиот врв на табелата.

Партизан имаше големи проблеми при прекините, а при еден од нив прими гол гол директно од корнер кој беше дело на Александар Цирковиќ.

Од тука започна шоуто на гостите кои потоа дадоа уште три гола за 8 славје и 29 сезонски бод.

Сега Партизан има само три бода повеќе во второпласираната Црвена Звезда.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни