Поврзете се со нас

Балкан

Партизан и Звезда ги поделија бодовите во вечното дерби (ВИДЕО)

Објавено

на

Партизан и Црвена Звезда одигра без победник во 165. вечно дерби кое вечерва се одигра во Белград.

Двата состави влегоа во овој натпревар со идеја, желба за победа и резултат со кој би можеле да се одвојат на табелата, но на крајот се заврши со по еден погодок на двете страни што значи дека „црно-белите“ и „црвено-белите“ по осум кола остануваат со 22, односно 20 бодови.

Домаќинот прв го отвори резултатот со голот на Натхо во 36 минута. Потоа домаќините дадоа уште еден гол, ама со помош на ВАР беше поништен за да во 83 Катаи се најде на вистинското место и со удар со глава ја спаси Звезда од пораз во овој меч.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни