Поврзете се со нас

Евролига

Партизан и се одмазди на Звезда во второто дерби во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/PartizanBC

Партизан го возврати ударот и славеше над Црвена Звезда со 79-78 во второто дерби на вечните ривали во Евролигата.

Минатиот месец Звезда со тројката на Недовиќ (76-73) успеа да триумфира на теренот на противникот,меѓутоа вечерва улогите беа променети со тоа што Немања повторно погоди тројка пред звукот на сирената со тоа што овојпат немаше влијание кога е во прашање победникот во Пионир (Александар Николиќ).

Антиќ дочекан со овации и аплаузи од навивачите на Црвена Звезда (ВИДЕО)

Ледеј и Егзум постигнаа по 20 поени, Лесор додаде 13 со 8 скокови. Кај домашниот состав залудни беа 49 кошевии на дуото Вилдоза-Недовиќ.

Сега двата состави од Белград имаат идентичен учинок од 10 победи и 11 порази.

Резултати: Басконија-Анадолу Ефес 114-111 (прод.) Олимпијакос-Макаби 95-89, Баерн Минхен-Виртус Болоња 91-84

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни