Папас го шокираше Фенербахче во последните секунди, Обрадовиќ не можеше да верува (Видео)

Papas

Панатинаикос го доби дербито со европскиот шампион Фенербахче со резултат 70:68, а решавачкиот момент беше тројката на Папас постигната во последните моменти од мечот.

Папас беше играч на натпреварот откако постигна 24 поени за грчкиот тим, па не е ни чудно што Жељко Обрадовиќ не можеше да поверува што неговите играчи дозволија тој да шутира во решавачките моменти.

Facebook Коментари