Поврзете се со нас

Свет

Пантер е веќе минато, ова се новите опции за Барселона на пазарот

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBbasket

Барселона ќе направи доста промени во тимот за следната сезона, промени кои официјално започнаа со назначувањето на Рожер Гримау за нов тренер на местото на Шарунас Јасикевичиус.

Од клубот веќе си замина Кајл Кјурик, треба да си заминат и ѕвездите како Никола Миротиќ и Кори Хигинс, а висат уште некои играчи. Повеќе од јасно е дека екипата ќе мора да се засилувања, а првото освежување требаше да биде Кевин Пантер од Партизан.

Информациите беа дека Американецот се договорил со шпанскиот првак, но потоа дојде неочекувана вест, пресврт при кој Пантер стави потпис на нов договор со „црно-белите“. Ова значи дека каталонците ќе мора да го насочат кон други имиња, па „Спорт“ издвои неколку асови кои се алтернативи, решенија за бековската позиција.

Како опции се искусниот Костас Слукас, потоа Шабаз Нејпир, Маодо Ло, Кри Волден, Маркус Хауард и Дариус Томпсон кои минатава сезона беа дел од Басконија и Тајлер Дорси.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни