Поврзете се со нас

Балкан

Пандев во посета на српскиот шампион Црвена Звезда (ФОТО)

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец и воедно капитен на нашата селекција, Горан Пандев денеска бил во посета на спрскиот шампион Црвена Звезда.

Популарниот Гоче имал можност да се сретне со претседателот на клубот од Белград, Светозар Мијаиловиќ, посета од која Звезда објави неколку фотографии на социјалните мрежи.

-Нашиот клуб денеска ја пречека легендата на македонскиот фудбал и голем навивач на Звезда- Горан Пандев кој во друштво на претседателот Светозар Мијаиловиќ ги посети клупските простории, музејот и уште еднаш ја потврди љубовта кон нашиот тим, -порачаа „црвено-белите“ на Твитер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни