Поврзете се со нас

Италија

Пандев со мајсторски погодок ја отвори сезоната во Серија А (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев со погодок ја започна новата сезона во италијанскиот фудбалски шампионат.

Нашиот Гоче се најде во почетниот состав на Џенова за пресметката со Кротоне, а веќе во 10 минута на мајсторски, рутински начин ја погоди мрежата на гостите.

Пандев беше инволвиран и при првиот гол за водство, испрати топка до Гиљоне кој пак го проигра Дестро кој реализираше за 1-0.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни