Поврзете се со нас

Европски првенства

Пандев „одмараше“, Мрме почна да крои тактика за Холанѓаните (ФОТО)

Објавено

на

Фото: ФФМ

Останува уште еден предизвик за македонската репрезентација на Европското првенство и тоа битката со првиот фаворит во групата селекцијата на Холандија.

Средбата се игра в понеделник од 18 часот, а на истата ние ќе се обидеме да дојдеме до првиот историски бод на големите собири. Останува да видиме дали нашиот тим ќе го има на располагање Горан Пандев кој го пропушти денешниот тренинг поради повредата на зглобот, но и без него селекторот Игор Ангеловски ги построи репрезентативците и почна да ја крои тактиката за завршната пресметка на шампионатот.

 

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни