Поврзете се со нас

Англија

Палмер искрен со соиграч од Челси за првиот повик од Саутгејт: Мислев дека е шега (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/ChelseaFC

Англиската фудбалска репрезентација се подготвува за квалификациските пресметки со Малта и Македонија, а селекторот Герет Саутгејт мораше дополнително да повикува неколку фудбалери поради повредите на првично планираните репрезентативци.

Еден од оние кои добија повик меѓу последните е Кол Палмер, големиот англиски талент кој веќе добива солидна минутажа во новиот клуб Челси и го потврдува својот голем потенцијал.

Англичаните објавија интересно видео на кое Палмер има средба во репрезентативниот карантин со клупскиот колега, Кевин Галахер. Галахер вели дека не ни бил свесен дека Палмер е дел од националниот тим, а овој му открива дека на почетокот и самиот мислел дека се работи за шега.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни