Поврзете се со нас

Свет

Палмер го даде првиот гол за Англија, Германија „без муниција“ против Украина (ВИДЕО)

Објавено

на

Младата ѕвезда на Челси, Кол Палмер го даде својот прв гол за селекцијата на Англија и тоа во пријателскиот меч против Босна и Херцеговина.

„Гордиот албион“ го скрши отпорот на противникот во второто полувреме токму со погодокот на Палмер од пенал во 60 минута. Потоа беше се полесно, па во 85 минута Александер-Арнолд зголеми на 2-0 за да на крајот точка стави Кејн.

Во вториот вечераше пријателски меч, Германците одново покажаа слабости, па иако упатија преку 20 удари не успеаа да слават против Украина (0-0).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни