Поврзете се со нас

Лига на нации

Озил се јави преку Твитер и испрати порака до Јоаким Лев: Време е…. (Фото)

Објавено

на

Поранешниот германски репрезентативец и подзаборавен фудбалер на Арсенал, Месут Озил се јави со коментар по катастрофалниот пораз на Германија од Шпанија со неверојатни 6:0.

Озил кој во овој момент буквално е избришан од фудбалската мапа затоа што го нема ниту на тренинзите на Арсенал го користи својот Твитер профил за да остане видлив во јавноста.

Тој сега упати порака до селекторот на „панцирите“, Јоаким Лев кој веќе подолг период не смета на некои фудбалери кои би можеле да донесат промени во репрезентацијата.

Слично како и Швајнштајгер кој се запраша зошто не играат Боатенг и Милер, и Озил упати порака до Лев нагласувајќи дека е време во репрезентацијата да го врати стоперот на „баварците“.

– Време е да се врати Џерон Боатенг назад, -кратко напиша Месут Озил, а оваа негова порака доби позитивни коментари од многубројните фанови на германската репрезентација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни