Поврзете се со нас

Балкан

Озил: Ова е остварување на сонот, со нетрпение чекам да го носам дресот на Фенербахче

Објавено

на

blank

Месут Озил дефинитивно ја завршува приказната со премиерлигашот Арсенал и отвара ново поглавје во неговата кариера и тоа во Фенербахче.

„Креативецот“ кој долго време беше „замрзнат“ од Артета во Арсенал е пресреќен што ќе настапува во Турција и тоа во гигантот од Истанбул.

Многу сум возбуден затоа што oтсекогаш сум фан на Фенербахче. Ова е остварување на сонот. Затоа сум многу возбуден што ќе го носам дресот. Се надевам дека ќе бидам успешен со моите соиграчи. Се надевам дека сè ќе биде добро. Посакувам се најдобро.

-Бог да ги благослови нив [навивачите]. Тие секогаш не поддржуваат. Ние веќе знаеме колку сме големи како заедница на Фенербахче. Тие тоа повторно го покажаа. Многу сум среќен. Се надевам дека ќе можам да им се заблагодарам на теренот. Посакувам се најдобро, -истакна Озил чиј трансфер се очекува да биде официјално потврден.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни