Овој пат стручниот штаб се фрли во акција: Шведска со танц ја прослави големата победа над Данска (Видео)

svedska

Репрезентацијата на Шведска ја победи Данска со 26-23 и обезбеди полуфинале на Светското првенство за жени кое се одржува во Германија.

И овој пат големиот триумф беше одбележан на специфичен начин со танц, по триумфот над Словенија видовме колку добри се ракометарките кои го импресионираа спортскиот свет со својата кореографија со тоа што дефинитивно треба да му одржат по некоја лекција на стручниот штаб кој и не се покажа најдобро во танцувањето, но доби овации од присутните.

Facebook Коментари