Поврзете се со нас

Англија

Овен и Бербатов со ист став: Тотенхем ќе го добие дербито со Арсенал, Ливерпул ќе се справи со „волците“

Објавено

на

blank

Мајкл Овен и Димитар Бербатов стандардно дадоа прогноза за новите возбудувања во Серија А, а по некои прашања, натпревари имаат исти ставови.

Поранешните соиграчи од Манчестер Јунајтед веруваат дека Тотенхем ќе слави над Арсенал во лондонското дерби, потоа оти Ливерпул ќе се справи со Вулверхемптон и ќе победи на „Енфилд Роуд“, но и дека Манчестер Јунајтед нема да триумфира на гостувањето кај Вест Хем.

Прогноза на Овен:

Барнли-Евертон 1-1

Манчестер Сити-Фулам 5-0

Вест Хем-Манчестер Јунајтед 2-1

Челси-Лидс 3-2

ВБА-Кристал Палас 0-1

Шефилд Јунајтед- Лестер 0-2

Тотенхем-Арсенал 2-1

Ливерпул-Вулверхемптон 3-1

Брајтон Саутемптон 0-2

 

Прогноза на Бербатов:

Барнли-Евертон 2-1

Манчестер Сити-Фулам 3-0

Вест Хем-Манчестер Јунајтед 1-1

Челси-Лидс 2-1

ВБА-Кристал Палас 1-1

Шефилд Јунајтед- Лестер 1-0

Тотенхем-Арсенал 2-0

Ливерпул-Вулверхемптон 3-1

Брајтон Саутемптон 1-1

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни