Ова ретко се случува во Торино: Јувентус отпуштил само тројца тренери во последните 50 години

Јувентус одлучи да се раздели со тренерот Масимилијано Алегри и тоа само два дена откако тимот го освои трофејот во Купот на Македонија. „Старата дама“ во објаснувањето за овој потег го наведе однесувањето на искусниот стратег за време и по натпреварот. Со ова официјално се стави крај на вториот мандат на Макс на клупата на … Продолжи со читање Ова ретко се случува во Торино: Јувентус отпуштил само тројца тренери во последните 50 години