Поврзете се со нас

Франција

Ова ретко се гледа не терените: Магичната асистенција на Ди Марија во Куп победата на ПСЖ (ВИДЕО)

Објавено

на

Составот на Пари Сен Жермен со доминантна партија над Анже (5-0) се избори за финале во Купот на Франција каде ќе се соочи со Монако кој пак во полуфиналето беше подобар од Лион (2-0).

„Светците“ беа супер расположени за акција, па во целото шоу имаше простор за атракција, магија за која се погрижи аргентинскиот репрезентативец Анхел Ди Марија. Офанзивецот се најде во одлична шанса за гол во 68 минута, но наместо да шутира се одлучи за рабона асистенција до сонародникот Икарди.

Погледнете ја оваа мајсторија која ги освои фудбалските фанови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни