Ова ретко се гледа на трибините: На средбата помеѓу Арсенал и Кристал Палас беше дојден во бањарка…? (Фото)

1b1defa0cdf6a8b0f244c00c0fcbe861-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_700

Арсенал доживеа нов шок пред своите гледачи, овој пат испуштајќи предност од 2:0 против Кристал Палас.

„Топчиите“ на крајот ремизираа со 2:2 со клубот предводен од Рој Хоџсон, а најголемо внимание од овој натпревар предизвика однесувањето на капитенот на Арсенал, Гранит Џака кој жестоко ги навреди фановите кои го исвиркуваа додека излегуваше од теренот, а притоа го фрли и црвениот дрес.

Сепак, уште една ситуација кој обележа овој натпревар.Оваа не е толку сериозна и служи за фаќање сеир на социјалните мрежи. Имено, еден фанна Арсенал, верувале или не на натпреварот беше пристигнат со бањарка која мооже да се купи во официјалниот фан шоп на клубот.

Фотографијата на навивачот веднаш ги обиколи социјалните мрежи и стана вирален хит.1b1defa0cdf6a8b0f244c00c0fcbe861-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_700 75561499_1262799810590048_5396433142485614592_n

Facebook Коментари