Поврзете се со нас

Балкан

Ова ретко се гледа на терените: Соиграч на Фазлагиќ си постигна неверојатен автогол (ВИДЕО)

Објавено

на

Слован Братислава и Жилина одиграа без победник 2-2 во дербито на 8. коло во првата лига на Словачка.

Оваа средба освен по ремито ќе остане запаметена по неверојатниот автогол кој на почетокот на натпреварот си го даде гостинскиот играч Томас Немчик. Немчик реагираше панично во казнениот простор на својата екипа и ја шутна топката директно во мрежата на голманот Петрас.

Од овој потег беа зачудени сите актери на теренот, па и теренот на домаќините Вајс.

Сепак на крајот Жилина се избори за реми, па овој потег на Немчик ќе помине без казна.

Инаку за гостите 79 минути одигра младинскиот репрезентативец Енис Фазлагиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни