Ова ретко се гледа: Двајца фудбалери на Астон Вила се „фатија за гуша“ на сред натпревар (Видео)

tyrone mings el ghazi

Последниот меч од петтата рунда во Премиер лигата меѓу Астон Вила и Вест Хем заврши без победник и без голови, ама донесе еден необичен момент кој ретко може да се види на оваа голема сцена.

Имено домашните фудбалери Тајрон Мингс и Анвар Ел-Гази влегоа во клинч и малку фалеше да се фатат за гуша. Тие имаат една бурна конверзација, па дури си се внесоа еден во друг во лица и мораа да реагираат нивните соиграчи да ги смират.

Судијата Мајк Дин ги поштеди од картони, иако лесно можеше да ги санкционира.

Facebook Коментари