Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Ова ретко му се случува: Промашениот зицер на Халанд против Бешикташ (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Борусија Дортмунд оваа вечер дојде до посакуваната цел и славеше над Бешикташ со 2-1 во првиот меч од новата сезона во Лигата на шампионите.

Николов и Шериф го нокаутираа Шахтјор на дебито во ЛШ, Дортмунд го освои Истанбул (ВИДЕО)

Стрелци за „милионерите“ беа Ерлинг Халанд и Џуд Белингем, но пред да ја начнат мрежата на домаќините гостите од Германија промашија зицер преку нивниот најопасен напаѓач. Имено Халанд се најде во одлична позиција по додавањето на Мален, меѓутоа реагираше лошо и не успеа да реализира на празен гол.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни