Поврзете се со нас

Свет

Ова не го бранат ниту двајца голмани: Мајсторијата која изнуди аплаузи и овации во Белорусија (ВИДЕО)

Објавено

на

И додека се уште чекаме на позначајни фудбалски возбудувања во Белорусија и понатаму се игра турбо, па токму оттаму ни доаѓа една мајсторија која се реализираше на средбата меѓу Неман и Рух Брест.

Гостите победија со 4-2, ама потегот на мечот го имаше домашниот фудбалер Гегам Кадимјан кој во 68 минута испрати милиметарски прецизен удар кој со помош на стативата влезе во мрежата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни