Поврзете се со нас

Свет

Ова не е НБА: Се најде во тесно, почна да бара тајм-аут, па ја загуби топката (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Вчерашното дерби во Грција меѓу АЕК и Промитеас заврши со победа на гостите од 82-75, но оваа средба донесе и една необична, комична ситуација во која беше вклучен американскиот интернационалец Џеријан Грент.

Грент пред неколку недели потпиша во Промитеас и по се изгледа се уште не знае каква се правилата во Европа, па при една ситуација во финишот на мечот се најде во тесно и почна да бара тајм-аут.

Меѓутоа некогашниот играч на Њујорк Никс, Чикаго Булс, Орландо Меџик и Вашингтон Визардс него доби и заврши со аут со загубена топка. Тој се обиде да објасни дека барал работите, ама ова не е НБА.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurohoops.net (@eurohoops_official)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни