Ова ќе го памети: Соиграчите на специјален начин му го честитаа 25. роденден на Икарди (Видео)

ikardi

Капитенот на Интер, Маури Икарди денеска го слави својот 25. роденден, а по тој повод соиграчите му подготвија специјална прослава, изнадување во соблекувалната.

Аргентинскиот репрезентативец беше „освежен“ со јајца и брашно.

Facebook Коментари