Поврзете се со нас

Европски првенства

Ова го немаме видено: Арапски коментатор „се изгуби“ поради убавицата на трибините во Русија (Видео)

Објавено

на

На социјалните мрежи врти урнебесно видео од момент од натпреварот помеѓу Русија и Финска одигран во Санкт Петербург.

На видеото се гледа преубава девојка која е на трибинитена стадионот, а додека режисерот ја прикажува во крупен кадар оди коментарот на арапски коментатор кој со својот искрен излив на емоции стана хит на социјалните мрежи.

Коментаторот откако воздивна од убавината на Русинката веднаш почна и да пее со што ги привлече симпатиите на сите љубители на фудбалот.

Што се однесува до резултатот од таа средба, кој за коментаторот по овој момент сигурно беше во втор план, Русија ја доби Финска со 1:0 и остана во игра за пласман во осминафиналето.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни