Ова го може само Ноле: Ѓоковиќ направи вистинско шоу на тренингот (Видео)

nole

Новак Ѓоковиќ се подготвува за настапот на Ролан Гарос каде заедно со Рафаел Надал важат за главни фаворити за пехарот на овој грен слем,

Србинот во походот кон нова титула на своја страна ќе ја има публиката која во Париз го обожава, а доказ за тоа е неговата одлична интеракција со нив која ја имаше на денешниот тренинг. Тој направи шоу во свој стил на „Сузан Ленглен“ каде за спаринг партнер го имаше Италијанецот Сепи.

Facebook Коментари