Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Ова го можат само вистински мајстори: Бравурата на Дибиров против Пик Сегед (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Вардар не успеа да ја прекине серијата на порази во Лигата на шампионите и загуби со 34-32 во пресметката против Пик Сегед во Сегедин.

„Црвено-црните“ повторо покажаа одредени слабости, осцилации во играта кои тренерот Веселин Вујовиќ и играчите ќе мора да ги поправат во наредниот период ако сакаат подобри резултати. Сепак за Вардар не беше се така црно во Унгарија и за тоа се погрижи ускусниот рускиот интернационалец Тимур Дибиров.

Дибиров беше автор на седум голови и со тоа ја проби границата од 1000. погодоци во елитното натпреварување со што стана самиот четвртиот ракометар по Кире Лазаров, Момир Илиќ и Никола Карабатиќ со ваков учинок.

На овој дуел Тимур одново ја покажа својата магија, па во финишот даде еден страшен гол во негов стил и тоа од мртов агол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EHF Champions League (@ehfcl)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни