Поврзете се со нас

Свет

Ова го има само во Аргентина: Детенце „грми“ заедно со навивачите на Бока Јуниорс (ВИДЕО)

Објавено

на

Фудбалот е најважната споредна работа на светот, спорт кој носи многу емоции и страст.

Особено е специфично, посебно кога се гледа како се тркала топката на терените во Јужна Америка, но и тоа што се случува на трибините. Токму од публиката ни доаѓа едно специјално видео и тоа од Аргентина каде детенце уште од мали нозе „грми“ заедно со навивачите на Бока Јуниорс.

Тоа се обидува да ги следи и пее со останатите луѓе на трибината, а неговата голема страст не гледа во неговите очи и однесување.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни