Поврзете се со нас

Свет

Ова е голот на годината: Погоди со ножички од 20 метри и ја грабна наградата „Ференц Пушкаш“ (ВИДЕО)

Објавено

на

На свечената церемонија која се одржа во Лондон беше доделена и наградата „Ференц Пушкаш“, награда за најубавиот погодок во изминатава година.

Признанието за најмагичен гол заврши во рацете на Гилјерме Мадруга кој во дресот на Ботофого постигна страшен гол со ножички во дуелот со Новоризонтино.

Со овој гол тој донесе победа за својот тим, погодок кој беше прв за него во овој клуб, погодок со кој сега ја освои престижна награда од ФИФА со која влезе во одбрано друштво со Нејмар, Ибрахимовиќ, Салах, Родригез, Жиру…

Инаку Мадруга ги остави зад себе Енсисо од Брајтон и Сантош од Спортинг.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни