Поврзете се со нас

Балкан

Останува во Сплит: Атанасов го продолжи договорот со Хајдук

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Јани Атанасов и во иднина ќе го носи дресот на еден од најдобрите хрватски клубови Хајдук.

Клубот од Сплит и Атанасов постигнале договор за продолжување на соработката до летото 2023 година.

-Многу сум среќен што го продолжив договорот со Хајдук и што ќе бидам дел од овој проект во наредниот период. Од првиот ден во Сплит се чувствувам прекрасно и голема чест е да го носам дресот на овој голем клуб со најдобрите навивачи во светот.

-Чувствувам голема одговорност и предизвик да ја вратам таа доверба во добрите игри и успеси на тимот и верувам дека оваа сезона заедно ќе се радуваме на успеси – изјави Јани кој досега има одиграно 47 голови за Хајдук на кои има дадено 4 голови и запишано 2 асистенции.

Пред да дојде во сегашната средина Атанасов беше дел од Академија Пандев и Бурсаспор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни