Поврзете се со нас

Балкан

Останува на Кипар: Богатинов ja продолжи соработката со Етникос Ахна

Објавено

на

Повремениот македонски репрезентативец, Мартин Богатинов нема да ја промени средината и во натпреварувачката 2022/2023 ќе биде дел од составот на Етникос Ахна.

Кипарскиот тим објави дека нивниот капитен се согласил да остане и да го чува голот на тимот чиј член е од 2015 година.

Со ова 36-годишниот Мартин ја продолжува интернационалната кариера која ја започна во 2011 година кога замине во Украина во редовите на Карпати по што преку Стеауа и Ермис дојде до сегашната средина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни