Поврзете се со нас

Италија

Оспина размислува дали да остане во Наполи

Објавено

на

Давид Оспина сезонава настапуваше за Наполи најчесто кога Алекс Мерет мораше да паузира поради повреда, па затоа и сериозно размислува за својата иднина.

Агентот на Оспина отворено најавил дека Оспина знае каква е ситуацијата и неговиот статус во италијанскиот тим, па затоа и ги разгледува понудите кои ги има.

– Во модерниот фудбал е навистина тешко постојано да бидеш првотимец, но Давид е голман со уникатна смиреност.

– Се бореше со Мерет за место во првиот тим и доби самодоверба од одлуките на Гатузо, кој пак сериозно го цени бидејќи знае да игра со нога. Сепак, Оспина знае дека Наполи инвестираше многу во Мерет и има големи очекувања од него, па летово ќе донесе конечна одлука за иднината, – изјавил Лукас Харамилјо, агентот кој го застапува колумбискиот голман.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни