Поврзете се со нас

Англија

Ослабениот Њукасл се сруши на „Виталити“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/CBSSportsGolazo

Њукасл го претрпе четвртиот сезонски пораз во Премиер лигата и тоа на гостувањето на „Виталити“ кај Борнмут каде загуби со 2-0.

„Црн0-белите“ не можеа да сметаат на доста играчи за овој меч (повреди, картони, суспензија), а тоа домаќините знаеја да го искористат и дојдат до важни три бода.

Играч на натпреварот беше некогашниот голем талент на Челси и Ливерпул, Соланке кој стрелаше двапати во второто полувреме. Прво го отвори резултатот во 60 минута за да во 73 ја потврди победата.

Ова за Борнмут беше втор триумф во кампањата и со 9 бода е на 17 место. Њукасл со 20 поени е на 7 позиција.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни