Поврзете се со нас

Италија

Осимен ја распара мрежата на Сасуоло, па самиот го решаваше проблемот (Видео)

Објавено

на

foto: twitter.com/SerieA

Наполи го одигра најдобриот натпревар од стартот на сезоната и триумфално се прошета на „Мапеи стадионот“, каде вчера актуелниот италијански првак славеше победа со резултат 1:6.

Играч на натпреварот беше Виктор Осимен поради тоа што постигна три гола и забележа една аситенција, но Нигериецот се погрижи и за најсимпатичната сцена во првиот дел.

Набрзо откако постигна гол, беше евидентирано дека мрежата на голот на Консилји не е во најдобар ред, па истата беше лепена од страна на голманот на Сасуоло, но пред се од напаѓачот на Наполи.

Осимен успеа да ја поправи работата и дозволи првото полувреме да заврши во најдобар можен ред, а до крајот на овој период уште еднаш се запиша во листата на стрелците.

Во вториот дел постигна уште еден гол и комплетираше хет-трик, за потоа да биде и асистент во првиот од двата гола кои ги постигна Кварацхелија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни