Поврзете се со нас

Формула 1

Оригиналната реакција на Хамилтон откако го слушна звукот на шампионското Рено на Алонсо (Видео)

Објавено

на

blank

Луис Хамилтон нагласи дека немал доволно енергија да се бори за нешто повеќе и како трет ја заврши последната трка во сезоната во Формула 1, која се возеше на патеката Јас Марина во Абу Даби.

Макс Ферстапен издоминира на ноќната трка и заврши пред двоецот на Мерцедес, со тоа што можеби за првпат сезонава го видовме Хамилтон во една инфериорна улога во ситуација кога самошто се опорави од коронавирусот.

Британецот по трката беше максимално сериозен и нагласи дека најдобар вест за него е тоа што останал жив, но од последниот викенд во Абу Даби, во сеќавање ќе остане и егзибицијата која ја имаше Фернандо Алонсо со шампионското Рено.

Шпанецот кој наредната година се враќа во Формула 1 предизвика вистинско шоу на патеката и со страшниот и моќен звук на Рено R25 ги разбуди најубавите спомени кај големите фанови на адреналинските спортови, а интересно, за издвојување е и ситуацијата кога му го прекина интервјуто на Хамилтон.

– Уау, тој звук е толку добар…. Тоа е најдобриот звук од еден тркачки автомобил….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни