Поврзете се со нас

Италија

Ориги пристигна во Милано на потпис на договорот со италијанскиот шампион (Видео)

Објавено

на

Одамна се шпекулира дека Дивок Ориги ќе се пресели во редовите на Милан, но фановите на „росонерите“ денеска добија и конкретна потврда со пристигнувањето на Белгиецот во Милано.

Ориги ги минал лекарските прегледи и ќе стави потпис на договорот со италијанскиот шампион, а доаѓа како слободен агент од редовите на Ливерпул.

Белгиецот ќе потпише четиригодишен договор со Милан и по сезона ќе заработува околу 4 милиони евра, нешто што е слично на платата која ја имаше во Ливерпул.

Ориги постигна 6 гола за „црвените“ минатата сезона, но имаше ограничена минутажа од менаџерот Јирген Клоп.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни