Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Омејер: Најтешко е кога ќе загубиш во последната секунда

Објавено

на

Од Келн за „Дерби“,
Александар Табаковски

Тјери Омејер е еден од најтрофејните ракометари на сите времиња, но вечерва Вардар го спречи во својата колекција да додаде уште еден трофеј од Лигата на шампиони. Голманот на Пари Сен Жермен не успеа да го запре ударот на Иван Чупиќ во последната секунда, кој на „црвено-црните“ им донесе победа од 24:23 во финалето на фајнл форот и прва титула европски шампион.

– Секако дека е тешко ќе кога изгубиш во последната секунда. Тоа беше големо разочарување за нас. Се боревме секоја минута, секоја секунда, да се вратиме во второто полувреме кога имавме негатива, но, ете, на крајот изгубивме со еден гол – изјави Омејер по поразот во финалето.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни