Поврзете се со нас

Европски првенства

Олмо прва ѕвезда: Најдобрата единаесетка во четвртфиналните пресметки на ЕП (ФОТО)

Објавено

на

foto: x.com/SEFutbol

Денеска и утре се денови за одмор на Европското првенство, пауза која доаѓа по четвртфиналните битки во кои како победници излегоа селекциите на Шпанија, Франција, Англија и Холандија.

Паровите за полуфиналната рунда се Шпанија-Франција и Англија-Холандија, па додека се чека на овие пресметки и самата завршница на шампионатот ги имаме најдобрите единаесет играчи од штотуку завршната фаза на шампионатот во Германија.

Формацијата е 4-2-3-1 во која главна ѕвезда, највисоко оценет играч е Дани Олмо со оценка 9 и тоа благодарение на изданието против Германците каде даде гол и забележа асистенција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни