Поврзете се со нас

Македонија

Охрид ја продолжи соработката со уште двајца играчи

Објавено

на

Екипата на ГРК Охрид објави дека успешно ги завршила преговорите со уште двајца свои играчи Крсте Андоновски и Иван Тасески.

Тие остануваат во таборот на македонскиот прволигаш и ќе бидат важна алка во екипата и соблекувалната. Претходно „гладијаторите“ се договорија, подадоа рака со тренерот Раде Стојановиќ, но и со голманот Јагош Брауновиќ, средниот бек Филип Кривокапиќ, десниот бек Денис Тот, голманот Никола Даниловски и левиот бек Мартин Манасков.

Се очекува клубот во наредниов период да ги официјализира договорите со останатите ракометари, но и да се вкушти во ангажман во нови имиња.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни