Поврзете се со нас

Англија

О’Хара: Мудрик е донесен за 70.000.000? Па тој не вреди ниту 7 фунти…

Објавено

на

foto:twitter.com/FabrizioRomano

Челси доживеа болен пораз од Вулверхемптон од 4-2, пораз и партија по која навивачите го искажаа незадоволството и ги исвиркаа избраниците на Маурисио Покетино.

Огромни средства беа вложени во овој тим на „сините“, но и Покетино не успева да најде формула за успех, добри резултати или поточно единствено позитивен е настапот во Лига Купот каде Челси обезбеди пласман во финалето во кое ќе ги одмери силите со Ливерпул на „Вембли“ на крајот на овој месец.

Критики има на сите страни, а еден од играчи за кого најмногу се говори е Михајло Мудрик кој минатата година дојде како огромно засилување, меѓутоа иако помина долго време тој не го прикажува она што се очекува од него.

-Таму има играчи со осумгодишни договори, јас не би им дал договор на една година. Мудрик донесен за 70 милиони фунти? Тој не вреди седум фунти во моментов – ја изгуби топката 15 пати кога влезе. Апсолутно шокантно.

-Ако сте навивач на Челси, ќе ви биде срам да го гледате на вашиот тим. Тие паднаа толку далеку од стандардите што беа порано – кога порано беше врвен тим, кога ја освојуваше Премиер лигата и стигнуваше до финалето на Лигата на шампионите. Ќе отидеш на Стемфорд Бриџ и никогаш немаше шанса, никогаш немаше шут кон голот, не примаше гол.

Покетино: Никој не е сигурен, можев да дојдам…

-Сега се појавувате на „Стемфорд Бриџ“ со размилување „ајде одиме“, ги триетерацете, ајде да одиме, да играме со Челси, голем клуб и тие се со милји далеку од него. Половина од нив не сакаат да бидат тами, тие само сакаат да играат убав фудбал како резервен тим, како да нема ништо што се вози на него. Три бода се се во Премиер лигата. Челси е еден од најлошите тимови што сум го видел оваа сезона. Ужасно, -истакна Џејми О’Хара за „Токспорт“, фудбалер кој своевремно беше дел од Тотенхем и од младата англиска репрезентација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни