Поврзете се со нас

Олимписки игри

Официјално: Нема странски навивачи на ОИ во Токио

Објавено

на

blank

Нема да има странски навивачи, гледачи на Летните Олимписки Игри кои годинава ќе се одржат во Токио.

Оваа одлука е донесена од јапонската влада, а потоа истата беше прифатена од Интернационалниот олимписки и параолимписки комитет. Причината за ова е пандемијата со КОВИД-19, поточно заштита на здравјето на луѓето во Јапонија, но и секако на сите останати меѓу кои учесниците на овој голем настан.

Оние што имаат купени билети за настанот во Токио, ќе добијат поврат на парите.

ОИ ќе се одржат од 23 јули до 8 август.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни