Поврзете се со нас

Балкан

Официјално: Месут Озил е нов член на Фенербахче (ФОТО)

Објавено

на

blank

Поранешниот германски репрезентативец, Месут Озил официјално го комплетираше трансферот во редовите на турскиот прволигаш Фенербахче.

Искусниот Озил го носеше дресот на Арсенал од 2013 година со тоа што во новата кампања беше „замрзнат“ од тренерот Микел Артета кој воопшто не сметаше на него во ниту едно натпреварување. Ова беше знак дека ќе дојде до разделба што и се случи, па сега Озил ќе може да си го исполни сонот и настапува за клубот кој го подржува уште од мали нозе.

Креативецот ги мина задолжителните лекарски прегледи по што клубот од Истанбул објави дека трансфер зделката е комплетирана.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни