Поврзете се со нас

Балкан

Офанзивецот ќе има нов клуб: Мирчевски заврши со ТСЦ Бачка Топола

Објавено

на

foto:www.facebook.com/fktsc

Мартин Мирчевски ја заврши приказната со српскиот фудбалски прволигаш ТСЦ Бачка Топола.

Офанзивецот беше дел од овој клуб во изминативе две ипол сезони, период во кој имаше добри и лоши моменти. Од ТСЦ му се заблагодарија на Мартин и му посакаа среќа во изборот на нова средина и понатамошната кариера.

Мирчевски има настапувано за повеќе тимови во нашата земја, а има искуство со играње и за Трепча од Косово.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни