Поврзете се со нас

НБА

Одредени стартните петорки за НБА Ол старот (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Lakers

Овогодинешниот Ол стар викенд ќе се одржи од 17-ти до 19-ти февруари во Солт Лејк Сити, а на 20-тина дена пред главното случување, НБА лигата ги објави имињата на десетте играчи кои ќе се најдат во почетните постави.

Леброн Џејмс по 19-ти пат во својата кариера ќе биде дел од еден Ол стар меч, успех со кој го израмнува Абдул Џабар и поради кој му е доделена капитенската улога.

„Кралот Џејмс“ е предводник на тимот на Западот, во кој уште се најдоа и Стеф Кари, Лука Дончиќ, Никола Јокиќ и Зајон Вилијамсон.

На спротивната страна, капитен на тимот на Истокот е Јанис Адетокумбо, кој во својот тим ќе ги има уште Кевин Дурент, Кајри Ирвинг, Донован Мичел и Џејсон Тејтум.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни