Поврзете се со нас

АБА лига

Одложен е стартот на АБА лигата, МЗТ Скопје и Работнички ќе почекаат до октомври

Објавено

на

blank

Одложен е почетокот на новата сезона во АБА и АБА2 лигата, информираа одговорните луѓе за регионалното натпреварување.

Причината за тоа е ситуацијата со КОВИД-19, зголемиот број на случаи на Балканот, па така според најновиот план АБА2 лигата треба да започне на 1 октомври, а два дена подоцна првата лига на оваа конкуренција.

Во меѓувреме треба да се направат и објават сите протоколи за натпреварите затоа што безбедноста на играчите и сите инволбирани лица е на прво место.

Да посетиме Македонија ќе има двајца преставници оваа година, МЗТ Скопје и Работнички кои ќе играта во АБА2 лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни