Поврзете се со нас

Европски првенства

Одличниот Митревски повторно има одбрана за Топ 5 листата на ЕХФ (ВИДЕО)

Објавено

на

За „Дерби“ од Унгарија,
Ристе Влахов

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски одново се најде во Топ изборот на Европската ракометна федерација (ЕХФ) на најдобрите одбрани на денот на Европското првенство.

Интервенцијата на Митревски против Данска ја доби позицијата број три на Топ 5 одбројувањето на кое пред него се Французинот Весли Пардин и херојот на Црногорците, Небојша Симиќ.

Ова значи дека Никола по сите свои изданија на шампионатот доби одредено признание со оглед на тоа што и претходно се најде во одбрано друштво со одбраната против Црна Гора.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни