Поврзете се со нас

Свет

Одличниот Лазаров во најдобрите седум на колото во Франција (ФОТО)

Објавено

на

blank

Македонскиот репрезентативец и од неодамна наш селектор, Кире Лазаров доби место во идеалниот тим на колото во првата лига на Франција.

Ветеранот имаше квалитетна партија против Аикс каде постигна 6 погодоци во ремито од 23:23, а ова беше сосема доволно за десниот бек на Нант да биде сместен во најдобрите седум на 17. рунда во францускиот шампионат.

blank

Пред Кире и Нант сега се два предизвици во ЛШ против ППД Загреб и Кил за да оваа седмица ја завршат со пресметката против Иври во домашното првенство.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни