Одличниот Имобиле го посочи клубот за кој ќе настапува во следната сезона

ciro-spal

Италијанскиот репрезентативец, Чиро Имобиле остави зад себе одлична сезона во дресот на Лацио каде успеа на 47 натпревар да постигне 41 погодок.

Овие негови партии нормално не минаа незабележано од поголемите клубови, па за него во прв план интерес пројавија Милан и вицешампионот Наполи. Сепак 28-годишниот напаѓач веќе донесено одлука чиј дрес ќе носи во наредната сезона, а тоа е оној на тимот од Рим.

-Немавме среќа со Лацио во оваа сезона. Среќен сум во Рим за сега мојата иднина и онаа на моето семејство е во Рим, -порача Чиро.

Facebook Коментари