Поврзете се со нас

Свет

Одличниот Ѓуроски и Аликанте продолжуваа да редат победи во подготовките за новата сезона

Објавено

на

blank

Аликанте на нашиот Стојан Ѓуроски продолжи да реди победи во подготовките за новата сезона.

Последна жртва на Столе и компанија беше составот на Тау Кастело кој беше совладан на негов терен со 91:80. Во одлично издание се прикажа македонскиот репрезентативец кој беше стартер и со 18 кошеви втор стрелец во победничката екипа.

Овие изданија на Ѓуроски и колегети се добра најава за престојната сезона во втората лига на Шпанија која Аликанте ќе ја започне на 18 октомври со меч против Џирона.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни