Поврзете се со нас

СЕХА лига

Одличниот Чаневски ја има одбраната на месецот во СЕХА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Голманот на Еурофарм Пелистер, Градимир Чаневски уште еднаш се најде во Топ изборот на СЕХА лигата во оваа натпреварувачка сезона.

Чаневски овојпат е на местото број еден кога се во прашање одбраните за месец април. Неговата интервенција во пресметката против Татран Прешов се најде во изборот на медиа тимот на регионалната лига заедно со Иван Мороз (Мотор), Лука Арсениќ (Војводина), Михајло Радовановиќ (Нексе) и Маркос Колодети (Татран Прешов).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни