Поврзете се со нас

Балкан

Одлична партија: Симиќ втор стрелец во победата на Борац Бања Лука

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Теодор Симиќ имаше одлична партија во дресот на Борац Бања Лука во првата лига на Босна и Херцеговина.

Домашниот тим го потврди статусот на фаворит и обезбеди триумф над Славија со 89-68, победа во која голем удел имаше нашиот Симиќ. Имено центарот беше втор стрелец (Ланговиќ даде 20) со 18 поени на кои додаде 7 скока и 4 асистенции.

Борац има перфектни четири од четири, во следното коло се соочува со последно пласираниот Зрињски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни